Championships
106 Class 3
1st Place Match – Cayden Auch (Neosho) 52-3 won by fall over Jake Mann (Ladue Horton Watkins) 52-5 (Fall 3:02)
113 Class 3
1st Place Match – Oscar Ortiz (McDonald County) 42-5 won by decision over Nathan Pulliam (Rolla) 49-1 (Dec 4-2)
120 Class 3
1st Place Match – Clayton Singh (Kearney) 49-7 won by fall over Trent Starr (Grain Valley) 27-8 (Fall 0:58)
126 Class 3
1st Place Match – Cody Phippen (Platte County) 50-3 won by major decision over Caleb Benshoof (Grain Valley) 42-4 (MD 9-1)
132 Class 3
1st Place Match – Trenton Young (Neosho) 49-8 won by decision over Jonathan O`Connell (Republic) 46-10 (Dec 4-0)
138 Class 3
1st Place Match – Sam Frankowski (Rockwood Summit) 37-4 won by injury default over Coleman Brainard (Rolla) 47-5 (Inj. 0:00)
145 Class 3
1st Place Match – Ryan Hampton (Smithville) 20-6 won by decision over Coby Aebersold (Kearney) 42-16 (Dec 6-2)
152 Class 3
1st Place Match – Joe Biondo (Belton) 52-3 won by decision over Ben Courtney (Pacific) 46-5 (Dec 6-2)
160 Class 3
1st Place Match – Andrew Gamble (Belton) 52-2 won in sudden victory – 1 over Jerrett Villinger (Warrenton) 50-3 (SV-1 3-1)
170 Class 3
1st Place Match – Robert Weber (Belton) 44-5 won by fall over James Anding (Pacific) 36-2 (Fall 1:45)
182 Class 3
1st Place Match – Ryan Yarnell (Windsor (Imperial)) 53-0 won by decision over Sam East (Harrisonville) 43-5 (Dec 5-3)
195 Class 3
1st Place Match – Brian Boyd (Smithville) 45-4 won by decision over Brett Mordecai (Kearney) 47-6 (Dec 4-2)
220 Class 3
1st Place Match – Sage Smart (Platte County) 50-5 won by fall over Nick Kruse (Harrisonville) 47-5 (Fall 0:49)
285 Class 3
1st Place Match – Adrian Hitchcock (Neosho) 51-2 won by decision over Landon Porter (DeSoto) 43-3 (Dec 5-0)

Team results

1 Kearney 161
2 Neosho 158.5
3 Platte County 110.5
4 Smithville 102
5 Belton 85.5
6 Rolla 79.5
7 Grain Valley 73
8 Windsor (Imperial) 56
9 Pacific 52
10 Rockwood Summit 51
11 Carthage 49
12 Helias Catholic 46
13 Harrisonville 45
14 McDonald County 44.5
15 Ladue Horton Watkins 43
16 Hillsboro 38.5
17 Marshfield 38
18 Willard 37
19 St. Charles 34.5
20 DeSoto 32
21 Ft. Zumwalt South 29.5
22 Carl Junction 26
23 Republic 24
24 Warrenton 22
25 Union 20
26 Westminster Christian Academy 19.5
27 William Chrisman 19
28 Liberty (Wentzville) 18
29 Farmington 17
29 Hannibal 17
31 Warrensburg 16
32 Hazelwood East 14
33 Marshall 13.5
34 Van Horn (Independence) 13
35 Webb City 10
36 Raytown South 9
37 Washington 8
38 North County 7
38 Sikeston 7
38 University City 7
41 Battle 6.5
42 Camdenton 4
42 Festus 4
42 Webster Groves 4
45 Ft. Zumwalt East 3
45 McCluer 3
47 Central (Cape Girardeau) 2
47 Clayton 2
47 Glendale 2
47 Parkview 2
47 Parkway West 2
52 Branson 0